Jak stworzyć ładny ogród

Jednym z najprostszych sposobów na upiększenie ogrodu jest dodanie do niego odrobiny koloru. Kolorowe rośliny dodają różnorodności, kontrastów i punktów centralnych do każdego ogrodu. Użyj kwiatów jednorocznych i wieloletnich, ziół i warzyw, aby stworzyć żywą paletę barw. Kwiaty przyciągają również pożyteczne owady i upiększają każdą przestrzeń. Rozważ następujące wskazówki:

Dodaj kilka dramatycznych elementów. Gunnera, która może osiągnąć osiem stóp wysokości i 12 stóp szerokości, dodaje wymiar i wysokość do winiety ogrodu. Astilbes i skunk cabbage zapewniają kolor i ulistnienie. Oprócz pelargonii można sadzić rośliny o białych liściach, takie jak altanki. Utrzymanie tych roślin w ogrodzie pozwoli Ci cieszyć się nimi przez cały rok.

Zastosuj motyw przewodni. Powtarzanie kluczowych kształtów i kolorów tworzy wizualną jedność. Postaraj się wybrać rośliny, które mają długi sezon, nie wyglądają na zaniedbane po przekwitnięciu i dobrze się rozwijają w warunkach panujących w Twoim ogrodzie. Zioła mogą dodawać koloru, ruchu i zapachu przez cały rok. Ponadto stanowią one piękne rośliny obwódkowe. Jeśli już przy tym jesteśmy, warto rozważyć dodanie kilku ziół, takich jak lawenda, estragon i rozmaryn.

Sadzenie drzew to kolejny niedrogi sposób na natychmiastowe odświeżenie ogrodu. Małe drzewa, takie jak June berry, ozdobna wiśnia lub jabłko krabowe, mogą nadać Twojemu ogrodowi niepowtarzalny wygląd. W średniej wielkości ogrodzie należy posadzić co najmniej trzy. Jeśli brakuje Ci funduszy, możesz nawet przekształcić starą półkę lub stół w stół do uprawy roślin. I pamiętaj, aby zabezpieczyć powierzchnię przed warunkami atmosferycznymi przed oddaniem ich do użytku.

Dla dodatkowego unikalnego dotyku, spróbuj małego ogrodu z wodospadem. Wodospad zapewnia efekty dźwiękowe i miejsce do odpoczynku stóp. Lampy zaśmiecają ogród, dodając kolorów. Rośliny i trawa dodają do bujnego zielonego wyglądu. Twój ogród będzie wyglądał piękniej, gdy będzie pełen kolorów. Woda zapewni źródło wody dla Twoich roślin. Spraw, aby był tak relaksujący, jak to tylko możliwe. Z pewnością przyciągnie ptaki i będzie źródłem relaksu i przyjemności dla Twojej rodziny.

Jeśli Twój ogród jest mały, rozważ sadzenie pojemników. Są one łatwym sposobem na uprawę kolorowych kwiatów. Są idealne na patio, ale musisz uważać, aby ograniczyć wzrost korzeni. Upewnij się, że masz dobry drenaż i dobry kompost do nich. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. I nie zapomnij o najważniejszej wskazówce – utrzymuj swój ogród w porządku! Kiedy skończysz, Twój ogród będzie wyglądał niesamowicie!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane