Jak utworzyć prywatną listę znajomych na Facebooku

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale izrobimyto.pl

Jeśli chciałbyś uczynić swoją listę przyjaciół prywatną, możesz to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, kliknij na „Znajomi” i wybierz „Tylko ja”. Następnie wybierz „Przyjaciele z wyjątkiem…” lub „Konkretni przyjaciele”. Dzięki temu będziesz mógł wybrać poszczególnych znajomych, którzy nie muszą być widoczni na Twojej liście. Możesz również wybrać „Niestandardowe”, aby uzyskać bardziej zaawansowane filtrowanie. Po uczynieniu listy znajomych prywatną, wszystko co Twoi znajomi będą musieli zrobić, to zaprosić ich do siebie w swoim profilu.

Trzecim sposobem na stworzenie prywatnej listy znajomych na Facebooku jest użycie przeglądarki internetowej. Wystarczy użyć dowolnej przeglądarki, aby przeglądać Facebooka. W zależności od urządzenia, możesz otworzyć Facebooka w przeglądarce internetowej lub na urządzeniu mobilnym. Alternatywnie, można pobrać aplikację mobilną Facebook i otworzyć go w prawym dolnym rogu ekranu. W systemie Android możesz otworzyć aplikację Facebook i wykonać te same kroki.

Po zalogowaniu się do Facebooka możesz ustawić prywatność listy znajomych. Jeśli chcesz, aby Twoja lista przyjaciół była prywatna, możesz to zrobić na komputerze stacjonarnym lub na telefonie komórkowym. Te same zasady obowiązują na urządzeniach mobilnych. Twoja lista znajomych pozostanie prywatna, jeśli zdecydujesz się włączyć dla niej ustawienia prywatne. Aby ukryć swoją listę znajomych, wystarczy kliknąć zakładkę „Znajomi” w prawym górnym rogu witryny, a następnie wybrać opcję „Zobacz więcej ustawień prywatności.”

Użycie zakładki „Prywatność” pozwoli Ci kontrolować, kto może zobaczyć Twoją listę znajomych. Możesz również wybrać, aby niektóre listy znajomych były prywatne lub wykluczyć konkretne osoby. Na przykład, możesz stworzyć prywatną listę przyjaciół dla swoich kolegów z pracy. W ten sposób tylko ci znajomi, których chcesz widzieć, będą mogli zobaczyć Twoją listę znajomych. A jeśli chciałbyś podzielić się pewnymi informacjami o swoim życiu osobistym, to jest to właściwy sposób.

Inną opcją stworzenia prywatnej listy znajomych na Facebooku jest użycie rozszerzenia Google Chrome. Możesz pobrać Facebook friend mapper i użyć go, aby zobaczyć ukrytych przyjaciół. To rozszerzenie jest darmowe i działa na większości przeglądarek. Jednak będziesz musiał być zalogowany do Facebooka, aby skorzystać z tego narzędzia. Jeśli wolisz używać innej przeglądarki, będziesz chciał zainstalować rozszerzenie Google Chrome.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane