Jak zrobić dach na altanie

Zanim zaczniesz budować dach swojej altany, należy upewnić się, że masz wszystkie materiały, które są potrzebne. Ogólnie rzecz biorąc, potrzebna będzie impregnowana tarcica i więźby. Ponadto, może być konieczne zainstalowanie napowietrznych płyt metalowych, które można pomalować, aby zmieszać się z resztą drewna. Na koniec trzeba będzie dopasować okap deski dachowej do krokwi biodrowych i wyrównać je.

Pierwsze, należy umieścić swoje słupy. Do budowy dachu można użyć ośmiu słupków. Każdy z nich powinien mieć wysokość około 2200 mm. Gdy już określisz liczbę potrzebnych słupków, zacznij montować swoją altanę. Następnie umieść belki główne na słupkach. Po umieszczeniu ich na miejscu, należy użyć 90 mm ocynkowanych gwoździ z łbem walcowym, aby zabezpieczyć altanę. Można również użyć gwoździ z główką 50 mm do zamocowania metalowych płytek z paskami.

Kolejnym krokiem w budowaniu dachu altany jest określenie, gdzie znajdują się instalacje podziemne. Jeśli nie ma podziemnych mediów, można zadzwonić do 811, aby dowiedzieć się, gdzie są. Po zidentyfikowaniu, gdzie te usługi są, można rozpocząć budowę dachu. Robiąc to, można zaoszczędzić pieniądze i zapobiec brakujące części lub kawałki altanki. Będziesz także zaoszczędzić pieniądze, nie płacąc za pracę i materiały, które w przeciwnym razie musiałyby być kupione.

Konstrukcja dachu altany jest zakotwiczona przez kotwicę, która działa jako główne wsparcie dla struktury. Należy zakupić kotwicę o nośności 120-MPH i szukać stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej proszkowo. Na koniec warto dodać do swojej altany słupek królewski. Dodanie królewskiego słupa do górnej części altany da Ci pewność, że jest ona mocno wsparta.

Przed zbudowaniem dachu należy przygotować grunt wokół altany. Przygotuj równą powierzchnię dla obszaru budowy altany, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Po wypoziomowaniu obszaru fundamentu, powinieneś umieścić na ziemi cztery proste kawałki drewna. Użyj szablonu jako przewodnika do zaznaczenia otworów na stopy. Wykopać otwory zgodnie z planami. Upewnij się, że używasz betonu szybkowiążącego, aby zakotwiczyć słupki w miejscu.

Przy budowie dachu altany powinieneś zadbać o kilka kroków. Po pierwsze, musisz określić, gdzie chcesz umieścić altanę. Upewnij się, że grunt jest równy, a gleba jest dobra. Następnie zdecyduj, czy będziesz potrzebował stóp dla altany. Ponadto upewnij się, że wykonasz niezbędne pomiary i wyrównasz elementy. Po wykonaniu wszystkich tych kroków, można rozpocząć budowę altany.

Teraz, gdy znasz podstawy, jak zrobić dach dla altany, musisz nauczyć się budować posty. Będziesz potrzebował 100×50 traktowanej sosny dla górnych belek i 150×25 drewna dla dolnych belek. Te kawałki są następnie przykręcone do belek z pięciu-by-pół cala śruby lag. Górne belki muszą mieć co najmniej 8 stóp długości i 7 cali szerokości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane