Jak zrobić deskę czołową

Jak zrobić deskę czołową

Istnieje wiele sposobów na zrobienie deski czołowej, która uzupełni wystrój Twojej sypialni. Na przykład, można użyć starych arkuszy jako headboard. Wystarczy pociąć je na kwadraty, każdy o wymiarach około 18 cali na 18 cali, i owinąć je kołdrą. Teraz możesz umieścić panele z tkaniny na każdym kawałku, upewniając się, że pozwalają na 2 cale zakładki między tkaniną a sklejką. Można również przyciąć nadmiar tkaniny, aby ułatwić powieszenie deski rozdzielczej. Następnie możesz zabezpieczyć każdy panel za pomocą wieszaków na zdjęcia.

Aby dodać charakteru swojej desce czołowej, możesz dodać geometryczne wzory i desenie. Proces ten może być zaskakująco prosty i szybki. Możesz nawet wykonać płytę czołową z dwóch kawałków sklejki lub kawałków drewna o wymiarach 2×4. Kiedy już skończysz swój headboard, możesz go pomalować. Aby dodać trochę polotu, możesz dodać do niego faux finish, podążając za tym tutorialem z Paper & Stitch.

Innym łatwym sposobem na zrobienie wezgłowia jest użycie tapety. Pojedyncza rolka tapety wystarczy na jeden headboard i możesz ją powiesić tak samo jak zwykłą ścianę. Pamiętaj, aby przed powieszeniem zmierzyć szerokość i długość wezgłowia. Zwykły ołówek i linijka mogą pomóc w uzyskaniu odpowiedniego rozmiaru.

Możesz również zastosować szablon do deski czołowej. Szablon pozwala na wykonanie projektu, który jest dla Ciebie wyjątkowy. Możesz użyć wzoru, który już narysowałeś na papierze, lub możesz użyć własnego projektu. Tak czy inaczej, możesz mieć deskę czołową, która idealnie pasuje do wystroju Twojej sypialni.

Możesz również użyć odzyskanego drewna lub tekstyliów. Możliwości są nieograniczone. Jeśli masz umiejętności stolarskie i kreatywne oko, możesz zrobić atrakcyjną deskę czołową, która będzie się wyróżniać. Deska czołowa DIY może być świetnym sposobem na wyrażenie swojej osobowości i gustu. W Internecie można znaleźć instrukcje krok po kroku, które pomogą Ci zacząć.

Dla początkujących możesz również znaleźć tutoriale na YouTube, aby dowiedzieć się, jak zrobić deskę czołową. Te projekty mogą być bardzo proste i są świetnym sposobem na dodanie blasku do swojej sypialni. Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem, czy nowicjuszem, headboard może sprawić, że pokój poczuje się bardziej komfortowo.

Jeśli chciałbyś mieć bardziej unikalną deskę czołową, spróbuj dodać watę. Wata doda twojej desce czołowej trochę dodatkowej tekstury. Gdy już ją wykonasz, po prostu użyj zszywacza, aby przymocować watę do deski. Po wykonaniu tych czynności Twoja nowa deska czołowa jest gotowa do powieszenia.

Innym świetnym sposobem na dostosowanie swojej deski czołowej jest dodanie tuftowanej deski czołowej. Możesz użyć tego stylu, aby ubrać każdą sypialnię. Bez względu na projekt lub temat sypialni, tufted headboard może dodać unikalnego polotu. Tufted headboard może również sprawić, że pokój będzie wyglądał przytulnie. Aby zrobić jeden z tych headboards, będziesz potrzebował piankowego materaca topper i trochę tkaniny. Potrzebny będzie również klej przemysłowy i pistolet do zszywania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane