Jak zrobić dyfuzor zapachowy w domu

Jeśli jesteś ciekawy, jak zrobić własny dyfuzor zapachowy w domu, to czytaj dalej, aby uzyskać kilka łatwych do wykonania instrukcji. Będziesz potrzebował małej szklanej butelki lub wazonu, który ma wąską szyjkę, aby zapach mógł się rozproszyć w sposób kontrolowany. Następnie będziesz potrzebował stroików, które zazwyczaj są dostępne w postaci gotowej. Jeśli nie chcesz wydawać na nie pieniędzy, możesz również zastąpić drewniane szpikulce, które są bardziej przystępne.

Upewnij się, że stosunek olejków eterycznych jest odpowiedni dla Twojego dyfuzora. Powinna ona wynosić około 85:15. Jeśli używasz małej butelki, możesz chcieć zmniejszyć ten stosunek do 17:1. Z drugiej strony, jeśli chciałbyś zrobić silnie pachnący dyfuzor, możesz chcieć użyć proporcji 75:25. Podczas używania olejków eterycznych pamiętaj, że zbyt duża ilość wody może zredukować zapach i zmniejszyć ilość olejku eterycznego.

Oleje eteryczne można kupić tutaj. Upewnij się, że są w 100% czyste. Będziesz także potrzebował alkoholu, aby pomóc zapachowi przylgnąć do prętów dyfuzora. Jeśli używasz olejków eterycznych, upewnij się, że są świeże, więc nie blakną. Alternatywnie, można użyć ulubionej mieszanki olejków eterycznych, jeśli wolisz. Po zmieszaniu olejków z płynem dyfuzora, możesz zacząć dodawać zapachy do swojego zapachowego dyfuzora.

Innym popularnym sposobem na zrobienie zapachowego dyfuzora jest użycie trzciny. Reeds są świetne do aromaterapii, ponieważ przyciągają olejki eteryczne i rozproszyć je przez powietrze. Jeśli chcesz użyć dyfuzora trzcinowego do aromaterapii, rozważ użycie różanych i jaśminowych absolutów. Jeśli nie masz dyfuzor trzciny na rękę, można użyć bambusowe szaszłyki, a nawet gałązki. Pamiętaj, aby używać wąskich butelek szyi, więc nie będą one spill.

Choć dyfuzor trzcinowy wymaga, aby przerzucić trzciny, aby odświeżyć zapach, trzeba będzie wymienić je tak często, jak zmienić olej. Reed dyfuzory mają dodatkową zaletę oferowania miękkie, delikatne zapachy. Dyfuzory ultradźwiękowe, z drugiej strony, mgła aromat w powietrzu z mocą. Olejki eteryczne nie są konieczne do korzystania z dyfuzorów ultradźwiękowych, ale nadal są świetną opcją, jeśli jesteś fanem aromaterapii.

Jest wiele powodów, dla których dyfuzory trzcinowe są tak popularne. Oprócz korzyści zdrowotnych dyfuzorów reed, olejki eteryczne również poprawić nastrój. Zapach tych olejków może poprawić Twój nastrój i złagodzić codzienne stresy. Ponadto wykazano, że zmniejszają one skutki niepokoju, poprawiają pamięć i pobudzają układ limbiczny. Możesz nawet kupić wstępnie zmieszany dyfuzor, który ma już olejki eteryczne zmieszane ze sobą w określonym celu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane