Jak zrobić kok samuraja

Fryzura noszona przez samurajów była nazywana chonmage, czyli japońskim topknotem. Wywodzi się ona z koków szlacheckich i stała się najpopularniejszą fryzurą samurajów. Dziś, kok samuraja jest eleganckim i stylowym sposobem na ułożenie włosów. Wykonaj te proste kroki, aby osiągnąć idealny kok samuraja!

Po pierwsze, zacznij od ścięcia włosów w kierunku, w którym chcesz je ułożyć. Upewnij się, że masz sekcję włosów na karku. Ta część włosów musi być krótko przycięta. Doda to dramatycznego detalu. Następnie, zwiąż górne pasma w kok, przypominający czapkę. Grzywka z boku powinna pozostać na swoim miejscu. Rozczochrana broda dopełnia ten buntowniczy wygląd.

Jeśli nie jesteś pewien swojej pożądanej długości, poproś fryzjera, aby zrobił to dla Ciebie. Wiedzą, jak długo masz włosy i mogą sobie wyobrazić, kiedy ostatnio je ściąłeś. Możesz również powiedzieć im, jaką fryzurę chciałabyś mieć, a oni mogą związać Twoje włosy w kok. Możesz również zostawić końcówki włosów, aby je zakręcić. Jeżeli nosisz opaskę, możesz łatwo owinąć nią kok, aby dopełnić stylizację.

Kok samuraja stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Łatwo jest odtworzyć ten japoński styl, ale wymaga on czasu, aby wyrosnąć. Jeśli chcesz zrobić swój kok, zacznij od zapuszczenia włosów na co najmniej 6 miesięcy. Dodatkowo, będziesz potrzebowała trzech kucyków. Następnie powinnaś rozdzielić je za pomocą opaski do włosów, a następnie związać pozostałe dwa kucyki z tyłu i z boku. Następnie należy związać pozostałe dwa kucyki razem i ułożyć resztę włosów.

Fryzura chonmage była popularna wśród wojowników samurajskich w Japonii okresu Edo. Styl chonmage miał kok na górze i był najważniejszym aspektem wyglądu, ponieważ pomagał utrzymać hełm na miejscu podczas walki. W związku z tym, wielu zapaśników sumo zdecydowało się naśladować fryzurę samuraja, aby wyglądać na silnych i onieśmielających.

Samurajska fryzura to dobry wybór dla mężczyzn o krótkich kręconych włosach, zwłaszcza tych prowadzących aktywny tryb życia. Taka fryzura przyda się na przykład podczas treningu biegowego, czy sztuk walki (interesują cię sztuki walki? Odwiedź serwis Brazilian Ju Juitsu). Ponieważ fryzura jest napięta i wymaga trochę czasu na wykonanie, powinni jej unikać mężczyźni o długości włosów osiem lub więcej. Fryzura jest trudna do utrzymania i może zaszkodzić mieszkom włosowym. Ale jeśli wiesz, jak stworzyć tę fryzurę, jest to zabawny i modny sposób na utrzymanie włosów w górze.

Choć fryzura ta jest popularna zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zanim zaczniesz nosić swoją nową fryzurę. Chociaż kuszące jest eksperymentowanie z bardziej zabawnym wyglądem, kok jest doskonałym wyborem dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą wyrazić swoją wyjątkową osobowość. Japońscy samurajowie mają długie włosy, które są zarówno modą, jak i pamiątką kulturową.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane