Jak zrobić kolektor wody deszczowej

Jeśli szukasz systemu zbierania wody deszczowej na swoim podwórku, ale nie jesteś pewien jak go zbudować, rozważ użycie kolanka spustowego. Zainstaluj kolano około jednego cala poniżej wysokości beczki i przykręć je na miejscu. Po zamocowaniu beczka jest gotowa do zbierania wody deszczowej. Możesz podłączyć tyle beczek deszczowych ile chcesz. Jeśli zbierasz dużo wody deszczowej, możesz rozważyć użycie dwóch lub trzech beczek. Zapewnią one setki galonów wody. Beczki mogą być podłączone do standardowego 1-calowego króćca lub gwintu rurowego 3/4 cala. Jeśli używasz beczki z pokrywą, deska ze sklejki zapewni równą powierzchnię.

Tarpa działa dobrze do zbierania wody deszczowej. Jest lekki i trwały, a do tego występuje w różnych rozmiarach. Powinien być tak olinowany, aby woda deszczowa kapała w ten sam punkt. Możesz użyć poncho lub worka na śmieci, aby zebrać wodę, jak również. Upewnij się, że używasz ekranu nad otworem systemu zbierania wody deszczowej. Następnie zainstaluj silnik pompy i filtr. Możesz również połączyć wiele zbiorników za pomocą rur lub węży.

Budując kolektor wody deszczowej, rozważ, ile wody może przechowywać w beczce. Metalowa beczka jest tania i trwała, ale nie komponuje się z resztą posesji. Inną popularną metodą zbierania wody deszczowej jest przymocowanie do beczki dwóch lejków. To pomoże Ci zebrać jak najwięcej deszczówki i nie zajmie zbyt wiele miejsca. Gdy już znajdziesz metalową beczkę, przymocuj do niej dwa lejki, aby uzyskać maksymalne zbieranie wody.

Aby nie dopuścić do zanieczyszczenia zebranej deszczówki, powinieneś zainstalować system filtracji. Filtr będzie wychwytywał osady i zanieczyszczenia, które mogłyby zaszkodzić twojej wodzie. Jeśli nie masz systemu filtracji, powinieneś kupić plastikową szklarnię lub polytunnel, aby złapać wodę deszczową. Są to świetne opcje do łapania wody deszczowej z dachu. Możesz nawet użyć ich do zbierania wody dla swojego podwórka.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje systemów beczek deszczowych, które są łatwe do wykonania. Pierwszy z nich nazywany jest beczką na śmieci i jest najprostszym i najmniej kosztownym z trzech. Jest solidny, wystarczająco duży, aby zebrać dużą ilość wody deszczowej i wygląda dobrze. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów zbierania wody deszczowej dla Twojego podwórka. Po zbudowaniu go, można podłączyć go do rur odwadniających dla dodatkowego use.

Inna popularna opcja jest użycie beczki deszczu. To nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje i może być wykonane przez każdego, kto ma jakieś podstawowe umiejętności stolarskie. Jest to również niedrogie i łatwe w obsłudze. Nie zajmuje dużo miejsca. Będzie to duża pomoc w twoich wysiłkach, aby zmniejszyć ilość wody, którą marnujesz. Beczka będzie wygodnym miejscem do przechowywania zebranej wody deszczowej. Beczki zatrzymają również niechciane cząsteczki, które mogą sprawić, że woda nie będzie nadawała się do użytku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane