Jak zrobić kwietnik pokojowy

Jeśli planujesz zrobić pokojowy kwietnik, ale nie wiesz jak to zrobić, jest kilka podstawowych wskazówek, które możesz śledzić. Używanie kolorów akcentujących może zwrócić uwagę na pewne obszary kwietnika, takie jak drzwi wejściowe. Wybór roślin w nieoczekiwanych kolorach może również dać przestrzeni trochę czegoś ekstra. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które sprawią, że Twój kwietnik będzie sukcesem. Po prostu upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi wskazówkami ostrożnie, aby upewnić się, że twój pokojowy kwietnik będzie wyglądał pięknie.

Taczka jest interesującym kwiatowym centrum łóżkowym. Taczka działa najlepiej w dużym łóżku, ale jeśli masz małą przestrzeń, użyj starego posągu ogrodowego lub lampy ulicznej za nim. Możesz wybrać kolorowe kwiaty, które kontrastują z taczką. Jeśli chcesz, aby Twoje łóżko kwiatowe wyróżniało się, użyj starego wózka kwiatowego lub taczki kwiatowej. Doda to odrobinę osobowości do twojego pokoju.

Możesz zrobić pionowe łóżko kwiatowe za pomocą rur lub żelaza, umieszczając pierścień doniczek z terakoty w centrum. Aby zrobić kopcowe łóżko, odwróć jeden koniec rurki i przylgnij do boku łóżka. Następnie w centrum łóżka posadź kwiaty w jaskrawych kolorach, a rośliny powłóczyste rozleją się po krawędzi. Łóżko kwiatowe, które wygląda jak odcinek Hallmark Channel, to świetny sposób na dodanie koloru do pokoju.

Budowanie łóżka kwiatowego jest łatwe, niezależnie od tego, czy masz podwórko, czy patio. Najlepiej jest przygotować glebę przed sadzeniem. Gliniasta, dobrze przygotowana gleba da Ci większą szansę na posiadanie pięknego kwietnika. Pamiętaj, aby sprawdzić glebę przed sadzeniem, ponieważ wiele roślin nie rośnie dobrze w piaszczystych glebach. Jeśli nie jesteś pewien co do odpowiedniego rodzaju gleby dla swoich roślin, możesz użyć testera gleby i dowiedzieć się więcej o swoich konkretnych roślinach.

Możesz wybrać idealne kwiaty, rośliny i krzewy do swojego kwietnika. Kwiaty są najczęstszym typem roślin w kwietnikach, ale istnieją inne opcje, które mogą również dodać kolor i teksturę do pokoju. Wybierz rośliny, które kwitną przez cały rok, takie jak byliny, rośliny jednoroczne lub mieszankę obu. Twój pokój będzie wyglądał wspaniale w kwietniku, a ty nie będziesz musiał się martwić o utrzymanie.

Przed rozpoczęciem sadzenia zdecyduj, co będzie dla kwietnika. Zdecyduj, czy będzie służyć funkcji, lub po prostu zapewnić Państwu miejsce do wypoczynku i cieszyć się naturą. Rozważ istniejące ścieżki, światło słoneczne i widoki na ogród z pokoju. Jeśli to możliwe, rozważ umieszczenie kwietnika poza ścianą. Pozwoli Ci to w pełni wykorzystać potencjał Twojego nowego ogrodu. Jeśli masz patio lub ganek, upewnij się, że umieścisz w nim odpowiednie miejsce.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane