Jak zrobić ładny skalniak

Jeśli chcesz stworzyć piękny element ogrodu, możesz rozważyć budowę skalniaka. Skały można pozyskać z placów budowy, pól rolników i miejsc remontu dróg. Nie bierz jednak skał z obszarów chronionych, ponieważ możesz zniszczyć ekosystem i wprowadzić do ogrodu obce rośliny. Alternatywnie możesz kupić skały w dużym sklepie ogrodniczym. Gigantyczne kamienie mogą być drogie, a ty być może będziesz musiał zaopatrzyć się w resztę z innego miejsca.

Jeśli planujesz umieścić ogród skalny w małej przestrzeni, możesz pomalować skały, aby wyglądały jak kaktusy. Następnie możesz umieścić skały w doniczce i pozwolić im stać pionowo. Albo możesz kupić skały, które wyglądają jak kaktusy i umieścić je w ozdobnej doniczce. Po wyschnięciu skał można dodać kilka ozdobnych kamieni i głazów, aby zakończyć wygląd.

Możesz również stworzyć drugi krąg rockowy w podniesionym ogrodzie. Krąg skalny powinien być mniejszy niż pierwszy, a przestrzeń między nimi powinna być wystarczająco duża, aby umieścić rośliny, które chcesz uprawiać. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, możesz przejść do kolejnej. Kolejna warstwa powinna być pozbawiona gleby i mieć głębokość od trzech do ośmiu cali. Umieść swoje kamienie o średnicy od trzech do ośmiu cali i upewnij się, że pasują do gleby kilka cali poniżej. Jeśli nie jesteś pewien, możesz stanąć z tyłu i zrobić zdjęcie, aby sprawdzić, czy pasują.

Zależnie od rodzaju skały, którą masz, możesz użyć kamyków, granitu i innych kamieni, aby zrobić miniaturowy staw. Wystarczy upewnić się, że skały są odpowiedniej wielkości i można je wykorzystać jako kamienie schodowe. Te małe skały mogą naśladować płaszczyznę podłoża i wychodnie w naturze. Możesz umieścić je w swobodnym lub formalnym wzorze. Korzystanie z kamienia w ogrodzie rockowym będzie wymagać nieco więcej umiejętności i materiału, ale warto to zrobić dla wyglądu i feel.

While żonkil jest jedyną rośliną uprawianą specjalnie dla swoich kwiatów, można sadzić ucho jagnięce i ostrożeń drzewny. Są to wszystkie rośliny, które mają grubą teksturę, podczas gdy kury i kurczęta są bardziej delikatne. Można je podzielić i przenieść w inne miejsce, jeśli przerosną swój pojemnik. Wybór odpowiednich roślin do skalniaka zależy od stylu i wielkości ogrodu oraz rodzaju światła słonecznego i cienia.

Jeśli zdecydujesz się stworzyć ogród skalny, powinieneś zrobić listę kryteriów dla każdej rośliny, którą wybierzesz. Upewnij się, że każda wybrana roślina spełnia spisane przez Ciebie kryteria. Na przykład, jeśli masz trawnik, możesz sprawić, że będzie wyglądał bardziej jak krajobraz niż zwykłe podwórko. Można umieścić kamienie przed domem lub w środku ogrodu wypełnionego zielonymi roślinami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane