Jak zrobić linową barierkę na pokład

Zanim zaczniesz swój projekt balustrady linowej, musisz wybrać odpowiedni rodzaj liny. Promanila lina, znana również jako unmanila lina, działa najlepiej dla tematu żeglarskiego. Jest ona wykonana z włókien syntetycznych i nie będzie gnić, nawet gdy będzie narażona na działanie wody. Aby uzyskać więcej informacji na temat lin, odwiedź stronę Machovec.com. Jeśli nie jesteś pewien, którą linę wybrać, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku znalezionymi na stronie internetowej.

Gdy już zdecydujesz się zbudować swoją barierkę linową, następnym krokiem jest zmierzenie obszaru, który planujesz zainstalować. Zmierz obszar poręczy za pomocą taśmy mierniczej i zaznacz go w miejscu, w którym zainstalujesz stojaki i kotwice. Użyj śrubokręta oraz nakrętki i śruby, aby zainstalować stojaki i kotwy. Następnie zainstaluj wsporniki i przeprowadź przez nie liny.

Postumenty, których zamierzasz użyć do liny, powinny mieć w nich otwory. Upewnij się, że słupki mają spójny rozstaw i duży otwór na haki oczkowe. Dla tematu żeglarskiego, antyczny mosiężny sprzęt jest idealny, podczas gdy śruby oczkowe mogą być używane z każdym rodzajem wykończenia. Same słupki muszą mieć również otwory w nich, więc będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na linę. Możesz wybrać między antycznym mosiądzu i brązu wykończenia dla hardware.

Liny są wspólnym materiałem dla projektów DIY. Balustrada z liny może być wykonana z manili, juty lub syntetycznych konopi. Druty kablowe to kolejny materiał, który można wykorzystać. Liny sprawiają również, że świetne kontury dla portretów i akcesoriów. Możesz również zrobić linową poręcz pokładową samodzielnie! Nie trzeba mieć dyplomu inżyniera, aby stworzyć jedno z tych piękności. Możesz znaleźć więcej informacji na temat balustrady linowej w internecie.

Czy próbujesz stworzyć granicę między swoim przednim napędem a przednim wejściem, balustrada linowa doda nautyczny wygląd do twojego domu. Możesz użyć liny unmanila lub naturalnej liny z wywierconymi otworami. Lina i okucia stosowane w balustradzie linowej mogą być kwadratowe lub okrągłe, więc można wybrać odpowiedni rodzaj liny dla swojego projektu. Gdy już zdecydujesz się na styl liny, możesz dodać kilka kolejnych elementów do balustrady, jak hardware.

Jeśli budujesz ogrodzenie linowe na ciasnym obszarze, możesz użyć splotu oczkowego zamiast tradycyjnego węzła końcowego manrope. Ta metoda pozwala na użycie jednej liny dla obu stron, więc nie musisz się martwić o końce krzyżujące się. Splot oczkowy jest również doskonałą alternatywą dla tradycyjnego węzła typu manrope. Węzły oczkowe świetnie sprawdzają się przy linach schodowych i słupkach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane