Jak zrobić osłonę grzejnika

Jeśli myślisz o zbudowaniu własnej osłony chłodnicy, ten artykuł da ci kilka świetnych pomysłów. Zasadniczo, będziesz budować osłonę, która obejmuje całą chłodnicę. Po pierwsze, musisz zmierzyć wymiary swojej chłodnicy. Aby zapewnić, że pokrywa pasuje idealnie, powinna mieć półcalowy zwis ze wszystkich stron i z przodu. Następnie za pomocą rysika przenieś kontury listwy przypodłogowej na boki osłony. Możesz użyć wyrzynarki, aby wyciąć rogi, jeśli potrzebujesz.

Używanie koralikowej zasłony to kolejny dobry pomysł. To będzie produkować piękne odbicie na ścianie, gdy jest używany na srebrnej powierzchni. Zamiast używać kolorowych koralików, spróbuj czarnych i czystych koralików dla bardziej eleganckiego wyglądu. Pamiętaj, aby przeszlifować powierzchnię papierem ściernym o granulacji 220. Po szlifowaniu, użyj czystej szmatki, aby wytrzeć wszelkie pyły i zanieczyszczenia. Podczas malowania osłony chłodnicy, pamiętaj, aby użyć podkładu.

Osłona jest świetnym sposobem na ukrycie nieestetycznego grzejnika. Oprócz ukrywania grzejnika, osłona chłodnicy może podwoić jako wygodny dodatkowy obszar przechowywania. Jeśli osłona jest wykonana z materiałów łatwopalnych, wybierz blachy metalowe, aby była trwała i łatwa w obsłudze. Możesz również sprawić, że osłona kaloryfera będzie nieco bardziej praktyczna, stosując małą półkę na górze osłony. W ten sposób możesz przechowywać wszystkie swoje niezbędne rzeczy w jednym miejscu i nie musisz stale martwić się o tlenie.

Aby zrobić osłonę kaloryfera, możesz kupić osłonę kaloryfera lub zrobić własną. Dobrą wiadomością jest to, że drewniane palety są niezwykle uniwersalne i można je przekształcić w osłony kaloryferów. Nie tylko są one łatwe do wykonania, ale są również niedrogie i mogą dodać odrobinę elegancji do kaloryfera. Upewnij się, że dokładnie planujesz, ponieważ możesz chcieć zrobić pokrywę tylko dla kilku grzejników w swoim domu. Możesz znaleźć kilka pomysłów na lantliv.

Aby zrobić osłonę grzejnika, powinieneś użyć desek bez sęków dla przedniego panelu i szlifowanej sklejki dla boków. Płyta pilśniowa o średniej gęstości jest idealnym materiałem na górny panel. Podczas wykonywania osłony grzejnika należy pamiętać o zaplanowaniu układu, aby nie było widać słojów końcowych. W drzwiach sześciopanelowych widoczne będą słoje końcowe i mogą być one zbyt wąskie. Aby uniknąć tych problemów, należy użyć sklejki lub płyty pilśniowej o średniej gęstości.

Drewniana osłona grzejnika zapewni więcej miejsca na ciepło. Może być również pomalowany na biało, aby dodać ładny wygląd. Inną opcją jest zainstalowanie drewnianej listwy w poprzek górnej części grzejnika. To ukryje płetwy i zapobiegnie poparzeniu członków Twojej rodziny. Innym pomysłem jest zainstalowanie drewnianej osłony grzejnika na szczycie otwartych półek. Drewniana osłona grzejnika skieruje ciepło do pomieszczenia, zachowując jego estetykę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane