Jak zrobić pikowane krzesło

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z jaktopolaczyc.pl

Istnieje kilka różnych metod, które można wykorzystać do stworzenia pikowanego krzesła. Wszystkie te metody wymagają użycia maszyn do szycia. Aby zrobić kołdrę, najpierw trzeba będzie wyciąć tkaninę. To będzie trudne do dopasowania tkaniny wokół krzesła bez pomocy wzoru, więc upewnij się, że wziąć kilka pomiarów i kawałek tkaniny złomu pierwszy. Następnie będziesz musiał przyszyć tkaninę do krzesła za pomocą maszyny do szycia.

Aby rozpocząć proces, zmierz krzesło. Zmierz szerokość i długość siedziska. Następnie narysuj wzór na siedzisku krzesła. Jeśli używasz krzesła w stylu parson, pomiary są prawdopodobnie inne. Upewnij się również, że wybierasz tkaninę z dużym wzorem, który pasuje do linii krzesła. Możesz użyć skrawka tkaniny dekoracyjnej na plecy. Upewnij się, że dopasujesz tkaninę do wzoru tak blisko, jak to możliwe.

Pierwszy, odwróć fotel do góry nogami, aby sprawdzić wyrównanie wzoru. Złóż środek do środka. Następnie zagnij każdy bok na zagięcie środkowe. Zagięcia powinny wyglądać symetrycznie. Kiedy jesteś zadowolony z wzoru, zszyj je na miejscu. Po zabezpieczeniu fałd, należy odwrócić fotel i odciąć nadmiar materiału. Należy również przyciąć nadmiar materiału na rogach. Następnie należy złożyć środek pod tkaninę, chowając go na boki, a następnie wbić zszywki, aby przytrzymać materiał.

Szerokość tyłu krzesła mierzy się od siedziska do górnej krawędzi. Zmierz szerokość tyłu siedzenia i dodaj dwa cale dla łatwości. Pozwoli to na rozciągnięcie pokrywy podczas odchylania. Będzie również łatwiejszy do usunięcia, gdy będziesz przenosić krzesło. Gdy plecy są już gotowe, możesz rozpocząć pikowanie. To da Ci doskonale wyglądające, wykonane na zamówienie krzesło. To będzie wyglądać świetnie w swoim salonie!

Następnie, trzeba będzie usunąć starą tapicerkę. Możesz ponownie wykorzystać stare obicie z innych mebli. Tylko upewnij się, że jest lżejszy w kolorze niż tkanina, której używasz. Pamiętaj, aby zeskrobać starą tkaninę z krzesła, aby nie skończyć z zabrudzonym krzesłem. Możesz również chcieć ocalić tkaninę z mebli, aby uczynić ją jeszcze bardziej wyjątkową. Dobrym pomysłem jest zrobienie kilku próbek, a następnie podjęcie decyzji, które z nich użyć.

Aby stworzyć pikowaną osłonę krzesła, będziesz musiał wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze, będziesz potrzebował kawałka tkaniny. Użycie kontrastującego koloru sprawi, że tkanina na krzesło będzie się wyróżniać. Będziesz także musiał wyciąć swój materiał patchworkowy na paski. Możesz użyć wzoru lub po prostu użyć ściegu zygzakowatego, aby Twój pokrowiec na krzesło był wyjątkowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane