Jak zrobić print screen na laptopie HP

Być może zastanawiasz się, jak zrobić print screen z laptopa HP. Otóż klawisz ten to PrtSc i znajduje się w prawym rogu klawiatury, obok klawisza Delete. Można go również znaleźć po prawej stronie klawiszy f. Aby zrobić zrzut ekranu, naciśnij Fn + PrtSc, lub windows + PrtSc. Gdy już to zrobisz, możesz zapisać zrzut ekranu lub skopiować go i udostępnić komukolwiek.

Proces robienia print screenu z laptopa HP jest podobny do tego, który występuje w większości komputerów. Aby wykonać print screen z laptopa HP, należy nacisnąć na klawiaturze przycisk Print Screen. Klawisz ten kopiuje ekran do schowka, gdzie można go wkleić w programie do edycji obrazu. Po wklejeniu zrzutu ekranu można go następnie zapisać na stałe. Aby wykonać print screen z laptopa HP, należy najpierw upewnić się, że na komputerze działa system Windows.

Do wykonania zrzutu ekranu z laptopa HP można również użyć programu do edycji obrazów. Możesz użyć skrótów Ctrl+V, aby skopiować zrzut ekranu. Następnie możesz zapisać zrzut ekranu jako plik JPG lub PNG i wkleić go w programie do edycji. Po zakończeniu procesu zrzut ekranu zamieni się w białą nakładkę i pojawi się kursor z krzyżem. Jeśli jesteś w systemie Windows 10, możesz również włączyć opcję Snip & Sketch, aby wykonać zrzut ekranu z bieżącej strony.

Najłatwiejszym sposobem wykonania print screena na laptopie HP jest naciśnięcie klawisza Print Screen. Klawisz ten znajduje się w prawym górnym rogu klawiatury. Jego naciśnięcie spowoduje wykonanie zrzutu całego ekranu. Jeśli ekran jest oknem, musisz użyć klawisza PrtScn, jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu całego pulpitu.

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu określonego okna lub części ekranu, po prostu naciśnij klawisz Print Screen na laptopie HP. Jeśli Twój tablet nie ma klawiatury, możesz spróbować przytrzymać przycisk zmniejszania głośności na tablecie HP. Przytrzymanie tych dwóch przycisków przez dwie sekundy powinno załatwić sprawę. Alternatywnie możesz użyć aplikacji o nazwie Vidmore Screen Recorder. Aplikacje te pozwalają nagrać dowolną część ekranu komputera, a także umożliwiają edycję zrzutów ekranu po ich wykonaniu.

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie HP, najpierw znajdź kamerę zrzutu ekranu w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu z filmu, po prostu naciśnij kamerę zrzutu ekranu w prawym górnym rogu ekranu. Kliknij na zrzut ekranu, a ekran na chwilę się ściemni. Po tym, możesz wkleić zrzut ekranu do aplikacji do edycji obrazu. Następnie za pomocą klawisza Print Screen możesz zapisać zrzut ekranu w pliku JPG lub PNG.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane