Jak zrobić Print Screen na swoim laptopie

Zrzuty ekranu za pomocą laptopa można wykonać następującymi metodami: naciśnij klawisz Windows i klawisz print screen. Ta czynność powoduje skopiowanie całego ekranu do schowka. Następnie trzeba go wkleić lub zapisać w programie do edycji obrazów. Innym sposobem na wykonanie zrzutów ekranu jest użycie narzędzia Snip & Sketch. Skrót print screen można przełączyć w Panelu sterowania systemu Windows. Spowoduje to otwarcie narzędzia Snip &; Sketch.

Aby wykonać print screen na laptopie z systemem Windows, wystarczy nacisnąć klawisz PrtScn, który znajduje się między klawiszem F12 a klawiszem Scroll Lock. Ten klawisz może być również oznaczony jako PrtScn, Print Scr lub PrntScrn. W pełnowymiarowej klawiaturze klawisz Print Screen znajduje się nad klawiszem Insert. Jeśli używasz laptopa, możesz znaleźć klawisz PrtScn w pobliżu klawiszy Fn lub Function.

Najprostszym sposobem przechwycenia zrzutu ekranu jest jednoczesne naciśnięcie klawisza Windows i przycisku PrintScreen. Przycisk PrintScreen znajdziesz prawdopodobnie w pobliżu klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Naciśnij ten klawisz i wybierz okno, które chcesz przechwycić. Pojawi się wtedy okno zapisu. Kliknij na okno, aby skopiować zrzut ekranu. Następnie możesz wkleić zrzut ekranu do dokumentu lub procesora obrazu.

Inną opcją przechwytywania zrzutów ekranu jest użycie programu do tworzenia zrzutów ekranu. Program ten pomaga przechwytywać zrzuty ekranu, co pozwala na udostępnianie obrazów innym osobom. Po przechwyceniu zrzutu ekranu można go wkleić do dowolnego programu do edycji obrazu. Jeśli używasz systemu Windows Vista, być może będziesz musiał nacisnąć Alt + PrtScn, aby przechwycić ekran. Jeśli Twój laptop nie ma narzędzia do wykonywania zrzutów ekranu, możliwe jest wykonanie zrzutu ekranu za pomocą myszy i przycięcie go.

Istnieje wiele sposobów na przechwycenie zrzutu ekranu, w tym wybranie okna, które chcesz przechwycić. Zrzut ekranu może zapisać cały ekran, jego część lub cokolwiek innego na ekranie. Nowoczesne wersje systemów Windows i macOS obsługują wiele różnych rodzajów zrzutów ekranu. Starsze laptopy nadal są w stanie wykonać zrzut ekranu. Istnieją skróty klawiaturowe do wykonania zrzutu ekranu wybranego obszaru. W większości przypadków będziesz chciał użyć programu do edycji zdjęć, takiego jak Paint lub Photoshop.

Przycisk print screen umożliwia przechwycenie całego ekranu, o ile jest on podłączony do zewnętrznego wyświetlacza. Aby przechwycić pojedyncze okno, możesz też nacisnąć Alt + PrtScn. Zrzut ekranu zostanie wtedy zapisany w folderze Screenshots komputera. Po zakończeniu możesz użyć programu Paint, aby edytować zrzut ekranu, jeśli potrzebujesz. Ta metoda jest idealna do robienia zrzutów ekranu w programach takich jak Skype.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane