Jak zrobić Print Screen na telefonie

Pierwszym krokiem do wykonania zrzutu ekranu w telefonie jest znalezienie fizycznych przycisków na urządzeniu. Naciśnij jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności. Twój ekran powinien zacząć wygasać, a następnie pokazać mniejszą wersję obrazu w dolnej części ekranu. Możesz następnie stuknąć ten obraz, aby podzielić się nim z innymi. Po przechwyceniu ekranu możesz użyć aplikacji do przechwytywania ekranu, aby edytować i udostępniać zrzut ekranu. Jeśli planujesz zrobić „screena” na Netflixie pamiętaj, że nie wszystkie telefony będą w stanie uwiecznić moment, który chcesz pokazać znajomym. Bardzo często zrzut ekranu na tym serwisie będzie cały czarny. Jest to spowodowane blokadami nałożonymi przez Netflix.

Szukasz pełnych akcji filmów? Odwiedź: https://filmi.pl/filmy-o-koncu-swiata i znajdź idealny seans dla siebie!

Jeśli używasz systemu Android, będziesz musiał pobrać Android SDK (zestaw do tworzenia oprogramowania) na swoim komputerze. Upewnij się, że SDK jest zainstalowany na komputerze i podłączony do telefonu przez kabel USB. Podłącz swoje urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Po podłączeniu, dotknij ikony „urządzenia” w sekcji „narzędzia” i wybierz opcję przechwytywania ekranu. Z tego miejsca możesz dodać tekst i zapisać zrzut ekranu jako zdjęcie.

Możesz również wykonać zrzut ekranu w telefonie, korzystając z funkcji inteligentnego przechwytywania Samsunga. Telefony Samsung posiadają specjalny uchwyt na rysik S Pen, który jeszcze bardziej ułatwia wykonywanie zrzutów ekranu. Wystarczy wyjąć S Pen z uchwytu, aby wywołać menu podręczne. Stamtąd możesz wybrać część ekranu i kliknąć „zapisz”

Na Macu możesz też użyć skrótu klawiaturowego Command + Shift + 5, aby przechwycić okno. Alternatywnie możesz użyć paska dotykowego, aby przechwycić okno. W ten sam sposób możesz dodać opcję Control (+) do skrótów używanych do przechwytywania obrazu. Obrazy przechwycone za pomocą tego skrótu nie zostaną zapisane na komputerze, ale możesz wtedy wkleić obraz do dowolnej innej aplikacji.

Inną metodą robienia zrzutów ekranu jest przewijanie ekranu w dół. Przewijanie zrzutów ekranu jest świetne dla wątków Twittera lub długich rozmów. Jest ona dostępna w najnowszych wersjach Galaxy Note. Metoda ta wymaga przytrzymania dwóch przycisków podczas naciskania przycisku Home. Po wykonaniu zrzutu ekranu, obraz pojawi się w pasku menu na dole ekranu. Następnie trzeba będzie stuknąć przycisk Udostępnij, aby wysłać go do odbiorcy.

Zrzut ekranu w telefonie można również wykonać za pomocą rysika S Pen. Metoda robienia zrzutu ekranu różni się w zależności od modelu telefonu. W systemie Windows możesz nacisnąć jednocześnie przyciski Power i Volume Up. W systemie Mac możesz również nacisnąć Shift+Ctrl+F5, aby wykonać zrzut ekranu. Aby zrobić zrzut ekranu na iPhonie, musisz przytrzymać przyciski Home i Volume Up. W zależności od urządzenia, można nawet przycinać lub pisać na zrzucie ekranu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane