Jak zrobić robota dla dzieci

Jeśli szukasz zabawnych i edukacyjnych zajęć dla dzieci, rozważ budowę robota. To nie tylko zabawny sposób na spędzenie popołudnia, ale także pomoc dzieciom w rozwijaniu krytycznego myślenia, kreatywności, a nawet odrobiny nauki. Jeśli chcesz zbudować robota ze swoim dzieckiem, upewnij się, że skupisz się na aspektach edukacyjnych projektu, a nie na samym procesie. Oto kilka pomysłów na to, jak sprawić, by robot Twojego dziecka ożył:

Zacznij od zamontowania szukaczy linii na podwoziu. Następnie przymocuj silniki i specjalne koła kodujące. Użyj płaskich krążków lub naklejek, aby zrobić koła kodujące. Upewnij się, że robot może działać na baterii 9V dla optymalnej wydajności. Na koniec możesz użyć naklejek, aby ozdobić robota. I oczywiście możesz dodać nogi, oczy i inne elementy! Kiedy Twój robot jest już gotowy, możesz dodać do niego naklejki.

Dla młodszych dzieci możesz zbudować robota ze zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego. Materiały te są łatwe do znalezienia i zapewnią dzieciom zajęcie na wiele godzin. Pokrywki od napojów bezalkoholowych, kartony, folia cynowa, pojemniki na lód i różne inne przedmioty będą doskonałymi materiałami budowlanymi. Nie zapomnij również o papierze i kredkach. Proces może być zabawny, ale będzie też wymagał dużo uwagi.

Jeśli nie chcesz inwestować w drogi sprzęt dla robotów, zawsze możesz zbudować własnego. Alternatywnie, możesz pobrać oprogramowanie z internetu i nauczyć dziecko, jak z niego korzystać. Możesz też skorzystać z darmowego modułu do nauki online o nazwie Thimble. Ten kurs sprawi, że proces kodowania będzie dla dzieci łatwiejszy i szybszy. A ponieważ jest darmowy, kurs jest również dostępny dwa razy w tygodniu.

Dla ciała robota możesz po prostu użyć butelki jako podstawy. Upewnij się, że wyciąłeś otwory do tego samego rozmiaru, a następnie użyj szpikulca, aby przez nie przejść. Następnie będziesz chciał dodać osie, które połączą tylne i przednie koła. Po zamocowaniu szpikulca, możesz przymocować koło do szpikulca, przesuwając po nim plastikową słomkę. Aby to ułatwić, możesz dostosować długość słomki.

W przeciwieństwie do tradycyjnych robotów, te roboty nie mają skomplikowanych silników. Zamiast tego mają prostą aplikację, która pozwala dzieciom tworzyć i programować swojego robota. Jest to również świetny sposób, aby nauczyć dziecko o programowaniu i tworzeniu robota. Dlaczego więc nie dać dziecku zestawu robotycznego i nie zacząć budować robota? To da im szansę na naukę przy jednoczesnej zabawie!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane