Jak zrobić robota z recyklingu

Jeśli szukasz zabawnego i niedrogiego projektu dla dzieci, możesz zrobić zmotoryzowanego robota z recyklingu. Potrzebujesz tylko kilku prostych materiałów i baterii 9V z wtyczką do zasilania obwodu. Bateria 9V zapewnia zasilanie silnika poprzez przepychanie elektronów z baterii do silnika. Pozwoli to robotowi poruszać się, a także zademonstruje działanie silnika prądu stałego.

Tworzenie robota z materiałów nadających się do recyklingu to nie tylko świetny sposób na recykling, ale także świetny sposób na zainteresowanie dzieci recyklingiem. Ten projekt jest zabawny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, i pomaga im rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów. Na początek odetnij wszystkie ostre krawędzie materiałów z recyklingu i zacznij zbierać dekoracje. Kiedy już zgromadzisz zapasy, możesz rozpocząć pracę nad robotem.

Ciało robota będzie składać się z dwóch plastikowych butelek – jednej na głowę i jednej na ramiona. W przypadku pleców, należy umieścić pakiet baterii wewnątrz białej butelki. Następnie za pomocą kleju lepkiego przymocuj do korpusu pozostałe nakrętki od butelek. Następnie możesz użyć swojego robota do grania w gry. Tak długo, jak Twój robot się nie zepsuje, jest to zabawny sposób na naukę o recyklingu.

Ciało robota może być stworzone z kartonu lub innych materiałów nadających się do recyklingu. Ramiona i nogi mogą być wykonane ze starego kartonu. Korpus robota można przymocować do tułowia za pomocą kleju na gorąco lub taśmy. Większość części robota jest wykonana z materiałów z recyklingu i jest łatwa w użyciu. Ponadto dzieci mogą uczyć się o inżynierii i podstawowych zasadach obwodu poprzez proces budowania robota.

Innym zabawnym sposobem wykorzystania materiałów z recyklingu jest zrobienie robota z silnikiem elektrycznym. Możesz kupić silnik lub kupić baterię do tego projektu. Baterie można znaleźć w sklepie z narzędziami. Możesz również użyć folii aluminiowej owiniętej wokół puszek, jeśli nie chcesz używać plastiku. Oprócz silnika, jako ramiona możesz wykorzystać puszki po napojach, puszki po warzywach i rurki po ręcznikach papierowych. Możesz dostosować robota samodzielnie lub mieć dziecko, które Ci pomoże.

System automatyzacji ramienia robotycznego do recyklingu będzie wykorzystywał wizję komputerową i sztuczną inteligencję do identyfikacji materiału różnych obiektów. Po zidentyfikowaniu, które obiekty nadają się do recyklingu, ramię robota zabierze je z przenośnika taśmowego i złoży je w innym zsypie. Automatyka robotów recyklingowych będzie również wykorzystywać wizję komputerową do utrzymania czystości miękkich tworzyw sztucznych, które przyczyniają się do powstawania składowisk odpadów. Na szczęście robot został wymyślony przez profesora Uniwersytetu w Sydney, który zaprojektował niestandardowe ramię robotyczne dla projektu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane