Jak zrobić różaniec ze sznurka

Różaniec to modlitwa, która ma znaczenie religijne lub dewocyjne. Kościół katolicki posiada 150 takich modlitw, które odmawia się trzymając w ręku paciorki. Wśród nich jest 10 Zdrowaś Mario i 11 Ojcze Nasz. Liczba powtórzeń odpowiada konkretnym wydarzeniom z życia Jezusa i Maryi. Modlitwy powszechne ułożone są na sznurku różańcowym z indywidualnym krucyfiksem zdobiącym każdą dekadę. Przed każdą dekadą znajduje się również duży koralik.

Aby rozpocząć wykonywanie różańca, należy uciąć sznurek o długości około 56 cali. Sznurek powinien mieć spiczaste końce, aby można je było włożyć przez koraliki. Gdy sznurek jest już wystarczająco długi, zawiąż podwójny węzeł, utrzymując węzeł równolegle do owijki. Upewnij się, że węzeł jest ciasny, ale nie skręcony. Usuń palec wskazujący z węzła i delikatnie przeciągnij przez niego sznurek.

Jeśli jesteś chrześcijaninem, możesz być zainteresowany nauką, jak zrobić różaniec. Różaniec to wspólne rzymskokatolickie nabożeństwo, które często modli się za pomocą paciorków modlitewnych. Możesz zrobić prosty, trwały różaniec z węzłów, który będzie pasował wygodnie w kieszeni lub wokół nadgarstka. Są to wspaniałe prezenty dla bliskiej osoby lub dla siebie i stanowią doskonały prezent. Jeśli szukasz sposobu, aby zrobić różaniec ze sznurka, oto jak to zrobić.

Paciorki różańca są zwykle wykonane ze szkła i nazywane są „koralikami”. W zależności od stylu twojego różańca, koraliki mogą być wykonane z dowolnego materiału, który wolisz. Podczas gdy różańce sznurkowe są bardziej przystępne, nadal są wykonane z tych samych świętych koralików, które można znaleźć w sklepie jubilerskim. To pozwala wybrać projekt, który odzwierciedla twój osobisty gust.

Pierwszy, musisz nawinąć sznurek wokół cewki. Kiedy już zwiniesz wystarczająco dużo sznurka, włóż długi koniec sznurka do narzędzia. Następnie pociągnij go mocno i przekręć sznurek w przód i w tył, aż do momentu, gdy będzie zgrabny. Należy upewnić się, że sznurek został zahartowany przed przecięciem. Po zacieśnieniu cewek, można przystąpić do wykonania krucyfiksu, tworząc Knotted Cross.

Następnie, trzeba zrobić węzeł z nici. Najpierw trzeba zapętlić nici wokół palca. Następnie należy włożyć końce nici w otwory w złotym koraliku i centrali. Pociągnij mocno za nici, gdy są między nimi. Gdy już skończysz, upewnij się, że węzeł jest na tyle duży, że możesz go wyczuć palcem. Następnie pociągnij za nici i mocno zaciągnij sznurek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane