Jak zrobić różę z liści klonu

Aby zrobić różę z liści klonu, złóż liść klonu na pół, kolorową stroną do siebie. Owiń liść ciasno wokół pączka. Dodaj kolejny liść do pączka. Kontynuuj ten proces, aż uzyskasz trzy lub cztery warstwy liści. Zabezpiecz podstawę róży taśmą florystyczną lub drutem florystycznym. Możesz nawet złożyć dodatkowe liście i dodać je do róży. Kiedy skończysz, zwiąż liście razem ze sznurkiem lub taśmą florystyczną i dodaj płatki.

Po zwinięciu pierwszego liścia, będziesz musiał owinąć drugi liść z trzecim, czwartym i piątym liściem. Następnie owiń szósty liść wokół najbardziej zewnętrznej róży. Zacznij od dolnej części łodygi i delikatnie złóż liść do góry, aby uformować „płatek”. Możesz również uformować „płatek” róży, zaginając koniec liścia. Owiń liście ciasno wokół pączka, pozostawiając trochę miejsca na górze, aby powietrze mogło przejść. Teraz możesz przymocować łodygę za pomocą taśmy florystycznej.

Aby zrobić kwiat z liści klonu, będziesz potrzebować 10 różnych kolorów liści. Staraj się używać świeżych liści klonu. Jeśli to możliwe, użyj taśmy florystycznej i krótkich gałązek. Aby stworzyć kwiat w sposób symetryczny, upewnij się, że obracasz go, aby zapewnić równomierny wzrost. Podczas dodawania liści, pracuj od mniejszych do większych liści, utrzymując boki razem. Jeśli możesz, użyj tych samych nici, aby dołączyć liście razem i sprawić, że kwiat będzie wyglądał bardziej profesjonalnie.

Aby zrobić różę z liści klonu, powinieneś zebrać liście z okolicy. Liście klonu są najlepszym wyborem, ponieważ występują we wszystkich odcieniach koloru i są wystarczająco szerokie, aby służyć jako płatki róży. Jednak każdy szeroki liść będzie odpowiedni, o ile jest miękki i nie za suchy. Namocz liście klonu przez kilka dni, a będziesz mieć piękną różę w mgnieniu oka!

Poza tym, że są dekoracyjne, róże z liści klonu mogą być również używane jako kwiaty ślubne. Upewnij się tylko, że zrobisz je odpowiednio wcześnie! Upewnij się, że utrzymujesz je w stanie wilgotnym, ponieważ suche liście są delikatne. Gdy będą już gotowe, możesz je ułożyć w bukiety, centerpieces, boutonnierres i corsages. Różę z liści klonu można umieścić w wazonie w taki sam sposób, jak prawdziwą różę przewodową, ale należy pamiętać o tym, aby była ona jak najbliższa „go time”.

Po zebraniu wystarczającej ilości liści, aby uzyskać dużą różę, potrzebna będzie taśma florystyczna do ścisłego owinięcia łodyg. Następnie przytnij końce liści taśmą florystyczną. Owiń końce kija taśmą florystyczną, aby je zabezpieczyć. Następnie owiń taśmę w dół kija, aby zakończyć różę. Nie ma lepszego sposobu, aby sprawić swojej wyjątkowej kobiecie niespodziankę, na którą zasługuje! Będziesz zaskoczony rezultatem!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane