Jak zrobić rustykalną belkę

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić rustykalną belkę w swoim domu, nie jesteś sam. Belka może nadać każdemu pomieszczeniu głębi i charakteru. Możesz je zabejcować lub pomalować na biało, aby uzyskać czysty, nowoczesny wygląd, lub możesz je poddać działaniu czynników atmosferycznych przez dekadę, aby uzyskać bardziej zużyty wygląd. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, wykonaj poniższe kroki. Będziesz miał rustykalną belkę w krótkim czasie!

Przed barwieniem użyj odżywki do drewna, aby chronić deski przed blaknięciem. Przed zabejcowaniem desek możesz użyć małej próbki, aby sprawdzić kolor przed przystąpieniem do pracy. Następnie zmontuj belkę, używając klamer, aby utrzymać ją w miejscu. Aby dodać dodatkową siłę, można umieścić gwóźdź brad co 10 do 12 cali. Po zabezpieczeniu desek na miejscu, obróć belkę, aby upewnić się, że wygląda równo i prosto.

Przed rozpoczęciem klejenia należy oznaczyć kawałki, aby ułatwić montaż. Wytnij kawałki za pomocą piły tarczowej, używając tych samych pomiarów co belki. Umieść pierwszy kawałek na stole montażowym. Następnie przyklejamy wzdłuż krawędzi pierwszego kawałka. Następnie przyklej kolejny kawałek. Pamiętaj, aby nakładać na siebie kawałki, aby się zazębiały. Po tym jak każdy kawałek jest bezpiecznie na miejscu, usuń nadmiar kleju za pomocą szmatki.

Po zmontowaniu belek drewnianych, możesz je wykończyć malując je. Ważne jest, aby pamiętać, że będziesz potrzebował więcej niż jednej osoby do ich montażu, a znacznie łatwiej jest to zrobić w powietrzu niż na ziemi. Ponadto, będziesz potrzebował co najmniej dwóch osób do montażu belek z drewna faux, ponieważ drewno jest cienkie. Podczas gdy jesteś cięcia kawałków, trzeba będzie pomóc wcisnąć kawałki razem, tak, że pasują do siebie prawidłowo. Podczas tego kroku, będziesz chciał zatrudnić kogoś do pomocy z wykończeniem.

Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem rustykalnego wyglądu farmhouse w swoim domu, nie zapomnij sprawdzić niektórych z wielkich zasobów dostępnych online. Belki stodoły są idealne do akcentów zarówno w ogrodzie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Możesz je nawet wykorzystać jako świeczniki! YouTube jest pełen tutoriali, które pomogą Ci zrobić te rustykalne elementy wystroju. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami w filmie, jak będziesz zaskoczony, jak łatwo są one zainstalowane.

Proces tworzenia rustykalnej belki jest stosunkowo prosty, jeśli masz wszystkie materiały dostępne i trochę cierpliwości. Możesz użyć narzędzia do postarzania, takiego jak żłobienie, aby postarzyć drewno mechanicznie. Po tym, jak jest dokładnie zniekształcony, można użyć wełny stalowej i plamy, aby zakończyć projekt. Można również zainstalować pasy, które rozciągają się na środkowych szwach belek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane