Jak zrobić siodło dla konia dla dummies

Jeśli chcesz się nauczyć, jak zrobić siodło dla konia, musisz najpierw zrozumieć, jak siodło pasuje do konia. Siodła, które rozciągają się zbyt daleko do przodu będą naciskać na łopatki konia i powodować bolesność. Niektóre konie korzystają z siodeł, które są kompaktowe, podczas gdy inne mogą preferować szeroki projekt. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą ci stworzyć siodło, które będzie wygodnie pasować do twojego konia.

Typowe siodło zawiera siedzisko, klapy, panele, skóry strzemion i pas. Wykonane jest ze skóry bydlęcej lub bawolej i posiada strzemiona dla stóp jeźdźca. Siodła są również wyposażone w D-ringi do mocowania innych akcesoriów i przedmiotów. Skóry strzemion mają szerokość 7/8 cala i są wykonane ze skóry bydlęcej lub bawolej.

Po zbudowaniu podstawki pod siodło, zmontuj dwie połówki. Następnie włóż śruby do stojaka siodła i przymocuj je za pomocą podkładek wykańczających. Nie zapomnij założyć okularów ochronnych i trzymać rąk z dala od ostrzy. Jeśli nie jesteś pewien, jak zamontować śruby, skorzystaj z pomocy doświadczonego stolarza. Podczas konstruowania siodła należy dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji. Ten krok jest niezbędny do powodzenia projektu.

Prawidłowa powierzchnia pręta siodła będzie znajdować się dwa cale poniżej najwęższej części wpustu. Aby równomiernie rozłożyć ciężar, powierzchnia pręta musi dotykać konia. Szerokość puślisk powinna być równa z bocznymi konchami siodła. Przy tworzeniu siodła należy zwrócić uwagę na kąt nachylenia prętów. Paski siodła pełnego mają szerszy kąt niż zwykłe. Siodła powinny pasować zarówno do szerokich, jak i wąskich kątów.

Pasek powinien być dopasowany do siebie, trzymając siodło bezpiecznie na miejscu. Niektórzy jeźdźcy wolą, aby ich girty były ciaśniejsze, aby zabezpieczyć swoje siodła, ale nadmierne dokręcanie może spowodować obrażenia i zagrozić oddychaniu konia. Upewnij się również, że podkładka pod siodło jest zapętlona przez D-ringi z przodu siodła. To zapewni, że siodło pasuje do twojego konia prawidłowo i bezpiecznie.

Nowe angielskie siodła często mają cienką warstwę łoju nałożoną, która chroni skórę. Pamiętaj jednak, że łój będzie się ścierał na siodle, jeśli będziesz jeździł zbyt gorąco. Upewnij się, że używasz emolientu o neutralnym pH, takiego jak Leather Therapy. Produkty te zawierają nietoksyczne dodatki i emulgatory, które wypychają zanieczyszczenia z porów. Siodło powinno być często oliwione, aby zapewnić, że pozostanie tak miękkie, jak to możliwe.

Jeśli jesteś początkujący, poćwicz najpierw w bezpiecznym miejscu, aby zobaczyć, czy możesz zbudować siodło, aby pasowało do twojego konia prawidłowo. Ćwicz najpierw na bezpiecznym terenie, zanim zamontujesz zwierzę. Po tym, jak jesteś wygodny z siodłem, powinieneś ćwiczyć jazdę na nim na prawdziwym koniu. W ten sposób będziesz bardziej pewny siebie. Kiedy będziesz gotowy, możesz poćwiczyć na koniu przyjaciela, zanim zaczniesz jeździć na nim publicznie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane