Jak zrobić turban z szalika

Aby zrobić turban z szalika, potrzebujesz chusty na głowę lub scrunchie. W poniższym filmie, Chinutay A. używa chusty na głowę, którą wykorzystała do stworzenia turbanu. Możesz przeskoczyć do dwóch minut, aby uzyskać kompletny tutorial szalika. Po znalezieniu szalika, który pasuje do twojego wyglądu, nadszedł czas, aby owinąć go wokół głowy.

Aby rozpocząć tworzenie turbanu, będziesz potrzebował długiego kwadratowego szalika lub opaski na głowę. Upewnij się, że szalik jest co najmniej trzy razy dłuższy od Twojej głowy. Następnie złożysz szalik lub opaskę po przekątnej i zwiążesz oba końce pod brodą. Zostaw trochę miejsca na owinięcie uszu. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo długości, aby owinąć się wokół głowy, nie tworząc zbyt wiele bulk.

Po tym, jak masz szalik, będziesz musiał zawiązać go w węźle babci. Pociągnij końce szalika ciasno nad głową i zawiąż je za pomocą szpilek bobby. Będziesz musiał utrzymać szalik na miejscu – bawełniane szaliki dobrze się trzymają, ale jedwabne mają tendencję do ślizgania się wokół trochę. W zależności od tego, jakiego materiału użyjesz, szalik może pokryć Twoją głowę ładnym turbanem.

Rozmiar Twojej głowy określi styl Twojego szalika. Wybierz taki, który zakrywa większość włosów lub ma wystarczająco szerokie obszycie. Kwadratowy szalik powinien być wystarczająco duży, aby zakryć większość głowy, ale długi może również zakryć więcej twarzy. Zmierz obwód głowy od karku do wysokości czoła. Jeśli Twoja głowa jest wąska, dodaj sześć cali do swojego pomiaru, aby uzyskać idealne dopasowanie. Twój ostateczny pomiar powinien wynosić 28 cali.

Inną opcją jest zaplecenie włosów przed zawinięciem. Zapobiegnie to złapaniu włosów w owijce. Innym sposobem, aby utrzymać włosy z połowu jest nosić satynowy wyłożony czapkę lub jedwabny szalik jako warstwę podstawową. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jedwabny czy satynowy szalik, będziesz chroniona przed wiatrem, deszczem i słońcem. Jeśli używasz nie jedwabnego szalika, rozważ użycie jedwabnego, ponieważ uchroni to Twoją głowę przed wysuszeniem.

Jest kilka powodów, aby użyć bawełny jako tkaniny na Twój szalik na głowę. Bawełna jest lekka, oddychająca i nie wchłania potu. Ładnie się układa i jest wygodna do noszenia przez cały rok. Może być jednak nieco nieporęczna i gruba. Lekka gramatura bawełny sprawia, że łatwo się ją wiąże i łatwo się drapuje. Pomimo wszechstronności, bawełniane szaliki na głowę nie schną szybko, więc upewnij się, że zakupisz chwytak do szalika przed rozpoczęciem procesu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane