Jak zrobić węgiel aktywny

Jak zrobić węgiel aktywny

Węgiel aktywny można kupić w większości drogerii. Jednak jest to bardziej ekonomiczne, aby go w domu. Może być używany do różnych celów, w tym filtrowania powietrza i antidotum na trucizny. Powinieneś przechowywać węgiel aktywny w szczelnych pojemnikach lub torbach na suwak. Raz zrobiony węgiel drzewny będzie przechowywany przez wiele miesięcy.

Węgiel aktywny powstaje w wyniku spalania organicznego materiału węglowego w wysokiej temperaturze. W przeciwieństwie do zwykłego węgla drzewnego, jest bardziej skuteczny w neutralizacji toksyn i innych zanieczyszczeń. Może być również stosowany jako maseczka do twarzy i odświeżacz pomieszczeń. Węgiel aktywny pomaga również w leczeniu różnych schorzeń, takich jak infekcje bakteryjne, rozstrój żołądka i rany.

Składniki używane do produkcji węgla aktywnego obejmują chlorek wapnia, chlorek cynku i sól kuchenną. Składniki te można znaleźć w sklepach z narzędziami, aptekach i Internecie. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami, aby zapewnić, że węgiel drzewny jest gotowy do użycia. Proces zajmie co najmniej cztery godziny, aby zakończyć.

Przed użyciem węgiel drzewny powinien być namoczony w wodzie destylowanej. Alternatywnie można wlać do garnka naftę lub drewno i dodać je do węgla drzewnego. Węgiel drzewny powstaje, gdy chlorek wapnia reaguje z tlenem i nagrzewa się. Możesz go również użyć do zrobienia podpałki.

Węgiel aktywny może być stosowany miejscowo w leczeniu pryszczy i ukąszeń owadów. Pasta z węgla aktywnego może być stosowana na rany i zabandażowana w celu ich wyleczenia. To może również pomóc rozstrzygnąć zdenerwowany żołądek i zatrucia pokarmowe. To również pomaga oczyścić powietrze. Kiedy już zrobisz węgiel aktywny, następnym krokiem jest jego właściwe przechowywanie.

Skorupki kokosa są najlepszym źródłem węgla aktywnego, ponieważ zawierają największą powierzchnię. Jednak możesz go również zrobić w domu, stosując procedurę aktywacji chemicznej. Jako prekursorów możesz użyć łupin orzecha kokosowego, drewna, torfu oliwnego. Ważne jest, aby wybrać nietoksyczne drewno, które zawiera mało żywicy lub innych substancji.

Możesz również zrobić węgiel aktywowany używając zwykłej białej kartki papieru lub wielu warstw serka. Biały arkusz wchłonie nadmiar wody, a filtr do kawy zatrzyma resztę. Węgiel drzewny będzie musiał następnie wyschnąć przez 24 godziny. Kiedy węgiel drzewny wyschnie, możesz rozłożyć go na czystym białym arkuszu lub wielu warstwach sernika. Możesz ponownie użyć filtra do kawy dla kolejnej partii węgla drzewnego. Możesz przechowywać suchy węgiel aktywny w szczelnym słoiku lub butelce.

Aktywny węgiel drzewny to bardzo silna substancja, która jest stosowana w leczeniu zatruć gazowych, zanieczyszczeń powietrza i przedawkowania narkotyków. Jest również naturalnym oczyszczaczem powietrza i pomaga oczyścić atmosferę. Jest łatwy do wykonania w domu, a składniki są niedrogie i łatwo dostępne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane