Jak zrobić wstążkę z taśmy

Możesz zrobić wstążkę z papieru pakowego, tnąc wzdłuż taśmy i wygładzając ją. Możesz również zrobić wstążkę z taśmy klejącej, składając kawałek papieru na pół i przyklejając go w miejscu zgięcia. Po sklejeniu, złóż go ponownie w dowolnym kierunku i przyklej go na górze zagięcia. Powtórz to samo z innymi paskami taśmy. Przyklej końce wstążki razem, aby zrobić kokardę.

Używając dwóch pasków w kontrastującym kolorze, możesz stworzyć wstążkę do wyboru. Aby zrobić długą wstążkę, wytnij długość dwóch pasków o szerokości 2” / 5cm. Aby uzyskać krótszą wstążkę, wytnij dwa małe 1” / 2,5 cm paski. Złóż koniec najmniejszej wstążki do środka i zwiń ją razem. Przewlecz długą wstążkę przez środkową pętlę i zabezpiecz ją paskiem taśmy z tyłu.

Dla długiego prezentu, wyciąć kawałek nie przewodowej wstążki, która ma pięć do sześciu cali długości. Złóż go na pół i ścinaj końce pod kątem. Możesz użyć ogonów, aby zawiązać kokardę do prezentu. Możesz także zrobić kokardkę z resztek wstążki. Gotową kokardę można przykleić do prezentu. Po zakończeniu, odetnij ogonki. Teraz masz kokardę, która wygląda jak kwiat.

Możesz również zrobić kokardę używając taśmy brokatowej zamiast tradycyjnej wstążki. Ten rodzaj wstążki jest bardzo elastyczny, więc idealnie nadaje się do wysyłania prezentów pocztą. Możesz zrobić kokardę używając różnokolorowej wstążki lub kontrastowej. Powinieneś unikać używania grubej wstążki. Taśma klejąca działa najlepiej do wykonania wstążki. Możesz również użyć kropek kleju. I nie zapomnij o brokacie! Możesz go zrobić samodzielnie.

Po wykonaniu kokardy, udekoruj ją według własnego uznania. Możesz ją ozdobić małymi ornamentami. Innym pomysłem jest dodanie warstwy kolorowej bibuły. Użyj taśmy z brokatem lub papieru pakowego, aby dodać więcej koloru. Możesz nawet użyć bibuły, która pasuje do papieru do pakowania. Kiedy już skończysz, możesz dodać kilka kolejnych warstw wstążki. Pamiętaj, aby układać warstwy w kolejności od większej do mniejszej.

Gdy masz materiały, możesz zrobić piękne łuki. Taśma washi jest świetną opcją dla łuków i może być używana do innych rzemiosł. Możesz również użyć taśmy washi do zamknięcia prezentów spożywczych. Dla zabawnego twista, możesz również użyć szpilki do ubrań, aby umieścić magnesy z tyłu szpilki do ubrań. Następnie możesz użyć kokardy, aby umieścić ulubione zdjęcie na lodówce!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane