Jak zrobić zabawkę z recyklingu

Tworzenie zabawek z recyklingu jest świetnym sposobem na recykling przedmiotów domowych. Jest to nie tylko świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także pozwala dzieciom pobrudzić sobie ręce podczas nauki o recyklingu. A ponieważ zabawki z recyklingu są zawsze wykonane z materiałów całkowicie nadających się do recyklingu, można je wykorzystać ponownie. Istnieje wiele pomysłów na zabawki z recyklingu i możesz stworzyć je dla swoich dzieci, używając dowolnego z materiałów wymienionych poniżej. Jeśli chcesz być jeszcze bardziej kreatywny, możesz stworzyć coś, co wygląda jak wykonane z materiałów z recyklingu.

Klasyczna zabawka z recyklingu to telefon z puszki. Wszystko czego potrzebujesz to dwie puszki i kawałek sznurka. Zacznij od zrobienia otworu u podstawy każdej puszki, tak aby sznurek mógł przez niego przejść. Następnie zawiąż węzeł wewnątrz puszki. Upewnij się, że sznurek jest napięty, aby działał prawidłowo. Po schowaniu sznurka do puszki, Twój maluch pokocha zabawę z nim.

Zabawki są jednym z najczęściej kupowanych przedmiotów na świecie, ale wiele z nich jest ostatecznie wyrzucanych. Oznacza to, że nowa może nawet nie zostać użyta. Zabawki te trafiają na wysypiska śmieci na setki lat. Zamiast wyrzucać cały ten zabawny plastik i cynę, dlaczego nie spróbować zrobić zabawki z materiałów pochodzących z recyklingu? Będzie to nie tylko korzystne dla środowiska, ale twoje dzieci będą szczęśliwe, że mogą bawić się zabawką, którą same zrobiły?

Innym sposobem na zrobienie zabawki z recyklingu jest przekształcenie starej skarpetki w zabawkę dla psa. Jeśli skarpeta nie jest wystarczająco duża, możesz użyć jej jako pokrywki do słoików mason. Inną świetną zabawką z recyklingu jest stara rakieta tenisowa. Oprócz tego, że jest zabawna, może być nawet wykorzystana jako sezonowy prezent. Jeśli nie chcesz zrobić zabawki dla swojego psa, możesz poddać recyklingowi stare koszule.

Istnieje wiele sposobów na recykling plastikowych zabawek. Jednym ze sposobów ponownego wykorzystania plastikowych zabawek jest zakup używanych. W ten sposób zmniejszysz ilość odpadów plastikowych, które tworzysz, a także zmniejszysz ryzyko składowania lub spalania. Ponadto zmniejszysz narażenie swojego dziecka na działanie toksycznych substancji chemicznych. Możesz również rozważyć ponowne wykorzystanie plastikowych zabawek do zabawek. Możesz również spróbować zrobić je z kartonu lub innych materiałów z recyklingu. W ten sposób twoje dzieci mogą uczyć się o środowisku, podczas gdy cieszą się zabawną zabawką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane