Jak zrobić zdalnie sterowany włącznik światła

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z e-poradniki24.pl

Jeśli jesteś zainteresowany nauką, jak zbudować zdalnie sterowany włącznik światła, to masz szczęście. Ten projekt nie będzie się różnił od innych projektów elektrycznych typu „zrób to sam”. Będzie obejmował kilka podstawowych narzędzi i trochę taśmy elektrycznej, i będzie wymagał niewiele wysiłku z Twojej strony. Produktem końcowym będzie prosty zdalnie sterowany przełącznik światła, który możesz zainstalować na dowolnym świetle w swoim domu. Ten projekt to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i stworzenie zupełnie nowego sposobu sterowania światłami.

Zestaw bezprzewodowego przełącznika światła zawiera odbiornik i nadajnik. Odbiornik może być noszony jak pilot i może być przyklejony do ściany za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Przełączniki te nie potrzebują baterii i można je łatwo rozbudować o dodatkowe nadajniki. Możesz nawet połączyć dwa nadajniki, aby stworzyć przełącznik trójdrożny! Następnym krokiem jest podłączenie odbiornika do przełącznika światła. Pozwoli to na sterowanie dwoma światłami w tym samym czasie.

Aby zainstalować przełącznik, musisz najpierw usunąć istniejącą oprawę oświetleniową. Możesz wykorzystać stary przełącznik światła, lub użyć nowego. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby przymocować nadajnik do oprawy. Możesz nawet użyć starych uchwytów do montażu przełącznika. Następnie wystarczy wkręcić nowy. Ten projekt jest całkowicie DIY, i będzie kosztować Cię prawie nic, aby zakończyć. Będziesz zaskoczony, jak łatwo i niedrogo można stworzyć zdalnie sterowany przełącznik światła!

Inna świetna opcja dla zdalnie sterowanych przełączników światła to przełącznik Bluetooth. Przełącznik połączy się z Twoim smartfonem lub innym urządzeniem bluetooth i zamieni każde światło w Twoim domu w inteligentne światło. Są to świetne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy i ułatwienie sobie życia! Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie okablowanie, a światło będzie włączać się i wyłączać zgodnie z Twoim wyborem! Te przełączniki są proste w instalacji i dodadzą odrobinę stylu do Twojego domu!

Inną wspaniałą cechą inteligentnego przełącznika światła jest jego zdolność do rozpoznawania ruchu. Wykrywając, kiedy wchodzisz lub wychodzisz z pokoju, światło włączy się lub wyłączy. Te przełączniki są kompatybilne z więcej niż jednym źródłem światła i mogą być ustawione na włączanie i wyłączanie za pomocą poleceń głosowych. Oprócz tego, że są inteligentne, posiadają również przyciski ściemniające i podświetlane on/off, a także czujnik ruchu, który pozwala je włączyć i wyłączyć nawet wtedy, gdy nikogo nie ma w pobliżu.

Gdy już zmontujesz swój zdalnie sterowany przełącznik oświetlenia, możesz użyć urządzenia, aby go zaprogramować i kontrolować intensywność świateł w swoim domu. Możesz go nawet zaprogramować, przytrzymując przycisk LRN, aż zacznie migać, co spowoduje włączenie świateł. Jeśli nie czujesz się komfortowo z programowaniem pilota, spróbuj przetestować go z istniejącymi światłami i ściemniaczem. Ostatnim krokiem jest przetestowanie go!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane