Odbiór mieszkania cena

Odbiór mieszkania cena

Niektórzy inwestorzy decydują się na operat szacunkowy Kraków przed podpisaniem umowy kupna sprzedaży, co ma na celu określenie rzeczywistej wartości nabywanej nieruchomości. Niezależny rzeczoznawca dokona profesjonalnej i obiektywnej oceny, co pozwoli uchronić się przed specjalnie zawyżoną ceną przez sprzedawcę. Odbiór mieszkania od dewelopera także warto przeprowadzić z fachowcem, bo samemu nie zauważa się wielu usterek. Dewelopera można zobowiązać prawnie do usunięcia wykrytych wad. Z inżynierem będzie to zdecydowanie łatwiejsze.

Ile trzeba zapłacić za odbiór mieszkania od dewelopera?

Jeśli kupującemu zależy na tym, aby nie pominąć nawet drobnych niezgodności z umową podpisaną z deweloperem, to warto przy odbiorze technicznym mieszkania skorzystać z usług doświadczonego inżyniera. Można również wybrać inspektora nadzoru budowlanego. Fachowiec dysponuje wiedzą, profesjonalnym sprzętem. Dokładnie zna popularne sztuczki deweloperów i najczęstsze błędy popełniane przez ekipy budowlano-wykończeniowe. Na cenę odbioru mieszkania wpływa wiele czynników. Pod uwagę brane są przede wszystkim metraż nieruchomości, lokalizacja, rodzaj lokalu, dodatkowe usługi.

W przypadku odbioru mieszkania nie należy nadmiernie oszczędzać. Lepiej skorzystać z usług sprawdzonego fachowca, który przeprowadził już liczne odbiory techniczne nieruchomości. Nawet w przypadku mieszkania o dużej powierzchni nie trzeba martwić się sporymi kosztami. Nie powinno wiązać się to z wydatkiem powyżej 1000 zł. Oczywiście za dodatkową usług trzeba będzie spodziewać się dopłaty. Za każdą przynależność często trzeba zapłacić dodatkowe kilkadziesiąt zł. Jeśli chce się odebrać mieszkanie z pełnomocnikiem, to również jest to uznawane za rozszerzony zakres usługi. Sam koszt badania kamerą termowizyjną wynosi średnio 300 zł.

Rzeczoznawca budowlany czy odbieracz? Kogo wybrać?

Jest wiele powodów do określenia rzeczywistej wartości nieruchomości. Wykonasz operat szacunkowy w Krakowie w celu zabezpieczenia kredytu bankowego, ustalenia ceny transakcyjnej kupna sprzedaży. Niektórzy inwestorzy decydują się na operat szacunkowy nieruchomości w przypadku ubezpieczeń majątkowych lub po prostu dla indywidualnych celów. W przypadku odbioru mieszkania najczęściej korzysta się z usług doświadczonego inżyniera. Ma on praktykę i wiedzę, które zdobył podczas wielu wcześniejszych odbiorów. Z kolei rzeczoznawca budowlany na doświadczenie przede wszystkim w sporządzaniu bardzo dokładnych ekspertyz na potrzeby postępowań sądowych. Jeśli ktoś planuje wejść na drogę sądową z deweloperem, to rzeczoznawca będzie odpowiednią osobą.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane