Jak zrobić sztuczny śnieg na choinkę

Jak zrobić sztuczny śnieg na choinkę

Istnieją dwie główne metody nakładania sztucznego śniegu na choinkę. Pierwsza metoda polega na zastosowaniu lekkiej pasty spacklingowej do gałęzi drzewa. Ta metoda stworzy wygląd cienkiego pylenia śniegu na drzewie. Druga metoda polega na nakładaniu mieszanki na drzewko pędzlem.

Aby nałożyć proszek do flokowania, należy umieścić choinkę w pomieszczeniu z dobrą wentylacją. Następnie będziesz potrzebował trochę czasu, aby pozwolić drzewku wyschnąć. Podczas gdy wysycha, upewnij się, że chronisz podstawę drzewa za pomocą plastikowego arkusza lub worków na śmieci. Możesz również spulchnić gałęzie swojej sztucznej choinki, aby wyglądała na bardziej pełną.

Sztuczny śnieg można znaleźć w sklepach z artykułami rzemieślniczymi i supermarketach, zazwyczaj zapakowany w małe słoiki, które mają wysokie ceny. Ale jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz zrobić własny śnieg w domu za grosze. W przeciwieństwie do sztucznego śniegu dostępnego w sklepach, nie potrzebujesz żadnych specjalnych składników, aby to zrobić. Możesz nawet użyć styropianu.

Po zrobieniu proszku do flokowania, możesz dodać go do choinki. Następnie spryskaj drzewko wodą, aby uaktywnić flokowanie i spulchnić je. Pamiętaj jednak, że nie powinieneś zostawiać choinki na zewnątrz, ponieważ proszek do flokowania zostanie zmyty przez deszcz lub śnieg. Gdy już to zrobisz, możesz dodać ozdoby do drzewka. Po całkowitym wyschnięciu drzewka możesz dodać kolejną warstwę pudru flokowego.

Możesz również zrobić sztuczny śnieg używając kostek mydła. Możesz zetrzeć kostkę mydła na tarce lub tarce do sera, aby uzyskać drobny proszek. Kostka mydła 3oz da ci ponad filiżankę startego proszku mydlanego. Rezultat będzie podobny do delikatnej tekstury sera parmigiana. Powinieneś mieszać sztuczny śnieg w małych partiach. Jego wyschnięcie zajmie kilka godzin.

W stworzeniu mroźnego wyglądu mogą pomóc także świeżo ścięte drzewa. Dobrym wyborem do tego celu jest jodła Fraser z ciemnozielonymi igłami i srebrzystym spodem. Alternatywnie można użyć białej sosny o miękkich igłach. Fantastycznie wyglądałaby również, gdybyś użył świerka lub gatunku jodły, które znane są ze swojego srebrzystego koloru.

Inną metodą tworzenia sztucznego śniegu jest flokowanie choinki proszkiem flokowym. Ta metoda jest nieco bardziej czasochłonna i kosztowna, ale można samodzielnie stworzyć pożądany efekt. Obie metody nakładania proszku flokującego nadają się do zastosowania na prawdziwej lub sztucznej choince.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane