Jak zrobić śmigło do wiatraka z drewna

Jak zrobić śmigło do wiatraka z drewna

Korpus wiatraka powinien być pomalowany lub zabarwiony farbą lateksową na zewnątrz, a śmigło powinno być pokryte bezbarwnym poliuretanem, aby zapobiec jego gniciu. Najpierw należy ułożyć sześć kawałków drewna, krótki koniec u góry, długi na dole. Można również użyć ołówka, aby zaznaczyć przerwę między dwoma kawałkami, mniej więcej na szerokość ołówka. Następnie przymocuj oba kawałki do siebie, dociskając je do siebie.

Aby wykonać łopatki, zacznij od narysowania szablonu na dużym arkuszu kartonu lub ciężkiego papieru. Powinien on mieć 16″ długości i dwa cale szerokości. Środek „X” powinien znajdować się 2 cale od każdej krawędzi i powinien mieć kształt kwadratu. Następnie możesz wyciąć szablon w jednym kawałku. Jeśli nie masz szablonu, możesz odrysować okrąg za pomocą kompasu kreślarskiego, aby stworzyć szablon.

Następnie należy zdecydować, gdzie umieścić wiatrak i jak wysoko go umieścić. Należy pamiętać, że wiatrak powinien znajdować się wysoko nad wszelkimi przeszkodami, co zapewni silniejszy strumień wiatru. Ogólną zasadą jest, że najlepiej jest umieścić turbinę na wysokości dwukrotnie większej niż pobliskie przeszkody.

Do wykonania łopat potrzebne są podstawowe narzędzia, takie jak nóż, młotek i dłuto oraz piła elektryczna. Można również użyć strugarki elektrycznej lub piły taśmowej. Pierwsza próba wykonania ostrza zajmie Ci prawdopodobnie 10-12 godzin, ale w miarę poznawania procesu będziesz w stanie wykonać znacznie wydajniejsze ostrza w krótszym czasie.

Podstawowe materiały możesz znaleźć w każdym sklepie z narzędziami. Kiedy już je masz, możesz użyć ich do wykonania prostego śmigła wiatraka. Podstawowy wiatrak może produkować około 30 watów energii elektrycznej i jest dekoracyjnym dodatkiem do krajobrazu. Możesz zbudować mały wiatrak w stylu rancho lub ośmiokątny wiatrak w stylu holenderskim dla swojego podwórka. Możesz nawet włączyć wiatrak do polowania na łupy, aby dowiedzieć się więcej o naturalnych materiałach.

Kiedy skończysz, będziesz miał wydajne śmigło wiatraka, które może być użyte w domu lub w środowisku komercyjnym. Jeśli chciałbyś zrobić większy wiatrak, możesz użyć tej samej metody do wykonania łopat i reszty turbiny wiatrowej. W ten sposób wyeliminujesz potrzebę korzystania z paliw kopalnych. Co więcej, do budowy wiatraka będziesz mógł wykorzystać drewno, co może uczynić projekt doskonałym podręcznikowym przykładem gospodarki cyrkularnej.

Po podjęciu decyzji o wielkości i kształcie śmigła, powinieneś kupić dwa kawałki tarcicy 2×8. Te kawałki powinny mieć 7,5 cala szerokości i 1,5 cala grubości. Wybierz rodzaj drewna, który ma dobry stosunek wytrzymałości do wagi i nie gnije łatwo. Najlepszym wyborem jest świerk Sitka, ale jest on trudny do znalezienia i kosztowny. Inne rodzaje drewna są w porządku dla tego projektu. Upewnij się tylko, że drewno jest suche i pozbawione sęków.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane