Jak zrobić szklarnię

Jak zrobić szklarnię

Aby zbudować szklarnię, będziesz potrzebował sprzętu komputerowego, takiego jak młotki, gwoździe, śruby, taśmy miernicze i uszczelniacz lub klej. Ponadto będziesz potrzebował pokrycia, które zatrzyma ciepło w budynku. Do pokrycia szklarni można użyć szkła, płyt poliwęglanowych lub arkuszy polietylenu.

Gdy konstrukcja jest już gotowa, możesz udekorować wnętrze półkami, wiszącymi roślinami i ławkami. Dobrym pomysłem jest również ławka do uprawy doniczek. Będziesz chciał również umieścić donice i stoły wewnątrz szklarni. Dzięki temu będzie ona bardziej komfortowa i atrakcyjna dla Twoich roślin. Dodanie akcesoriów do szklarni sprawi, że będzie ona wyglądać jeszcze bardziej efektownie.

Oprócz materiałów, będziesz musiał uzyskać pozwolenie na budowę, jeśli planujesz budowę szklarni. Będzie to zależało od przepisów i rozporządzeń w Twojej okolicy. Potrzebne będą również okulary ochronne i rękawice odporne na przecięcia. Na szczęście istnieją zestawy szklarni DIY dostępne. Zestawy te zawierają wszystko, co jest potrzebne do budowy szklarni.

Zanim zaczniesz budować szklarnię, zastanów się nad lokalizacją. Najbardziej idealna dla szklarni jest lokalizacja południowa lub północna. Jeśli to możliwe, umieść szklarnię tak, aby otrzymywała jak najwięcej światła w ciągu dnia. Unikaj sadzenia drzew liściastych w pobliżu, ponieważ blokują one mniej światła słonecznego w zimie. Budując szklarnię, pamiętaj, że tworzysz dom dla swoich roślin i kwiatów! Szklarnia zapewni Ci dostęp do świeżych produktów przez cały rok.

Aby zbudować szklarnię, będziesz musiał stworzyć ramę. Główna konstrukcja szklarni składa się z dwóch ram: ramy 8 na 10 i ramy 11 „x14. Aby dopasować obie ramy do siebie, wyrównaj ramę 8 na 10 i ramę 11 „x14”. Użyj kawałka taśmy, aby zabezpieczyć dwie ramki razem.

Następnie musisz zdecydować, ile miejsca będziesz potrzebować. Rozmiar szklarni będzie zależał od rodzaju uprawianych roślin. Mała szklarnia może być wystarczająca do uprawy roślin w cieplejszych miesiącach, natomiast duża może być niezbędna do całorocznej uprawy. Będziesz musiał również wybrać materiały. Konstrukcja szklarni może być wykonana z drewna, metalu lub plastiku, w zależności od jej projektu.

Jednym z prostych sposobów na stworzenie szklarni jest użycie plastikowej folii. Plastikowa folia może być rozciągnięta na wygiętych żebrach, tworząc szklarnię. Upewnij się, że okna są gładkie, a boki równe. Możesz również odciąć górę szerszej butelki, aby stworzyć pokrywę. Wycięcie powinno znajdować się około centymetra poniżej górnej części rurki. Następnie zabezpiecz plastikową pokrywę w szklarni okiennej, aby ochronić ją przed słońcem.

Innym łatwym sposobem na zbudowanie szklarni jest ponowne wykorzystanie starego okna lub przesuwnych drzwi szklanych. Te elementy można często znaleźć w Internecie za darmo lub za tanio. Można również kupić tanie drewno na lokalnym placu budowy. Grzejniki i wentylatory są również dostępne z drugiej ręki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane